Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

Bynovita.com'dan verdiğiniz siparişinizi teslim aldıktan sonra ürünlerinizden kaynaklanan bir problemden (kargo hasarı, üretim hatası, cayma hakkı, vs) dolayı ürünlerinizi iade etmek istiyorsanız, ürünlerin elinizde geçtiği tarihten itibaren en geç 14 gün içerisinde, iletişim formunu "ürünlerimi iade etmek istiyorum" konulu mail ile tarafımıza iade talebinizi iletmeniz gerekmektedir. Talebiniz tarafımıza ulaştıktan sonra müşteri temsilcilerimiz sizinle iletişime geçecektir. Müşteri hizmetleri temsilcimiz ile yapacağınız görüşmeler sonucunda, ürünleri tarafımıza gönderirken aşağıdaki "İade Koşulları" başlığı altındaki hususlara dikkat etmenizi rica ederiz. Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş gününü kapsamaktadır. 

Satın aldığım ürünü nasıl değiştirebilirim?

Bynovita.com üzerinden ürün değişimlerinde kargo ücreti/masrafı müşteri tarafından karşılanmalıdır.

İade etme süresi kaç gündür?

İade etme süresi, Tüketici Kanunu'ndaki, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gündür. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde de, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

İade kargosu için ücret ödeyecek miyim?

İade etmek istediğiniz siparişlerinizde kargo ücreti/bedeli tarafınıza aittir. Satın aldığınız ürünü (ürünü tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş ve kullanılmamış olması koşuluyla iade etmek için tarafımızdan size gönderilen formu doldurarak siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde ürün(ler) ile birlikte geri göndermelisiniz. (14 günlük iade süresi dolmuş olan, kullanılmış ve tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş olan ürün(ler) iade olarak kabul edilmeyecek, kargo masrafları size ait olmak üzere geri gönderilecektir.) 

İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansır?

bynovita.com, iade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol etmektedir. İadeniz kabul edildiğinde ve tarafımızdan para iadeniz gerçekleştiğinde e-mail ile bilgilendirileceksiniz. İadenin hesabınıza yansıma süresi, banka tarafından belirlenmektedir ve tarafımızdan müdahale edilememektedir. 

İade koşulları nelerdir?

Ürünü orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza ulaştırmanız, Ürünün satış faturasını arkasında bulunan ürün iade bölümünü doldurarak göndermeniz, Ürünü, tarafınıza teslim edildiği andaki hali ile geri vermekle, kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybını ödemekle yükümlüsünüz. Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş gününü kapsamaktadır. 

Firma adına kesilmiş faturaların iadesi nasıl gerçekleşir?

Fatura firma adına kesilmiş ise, ilgili firma "Ürün Birim Fiyatı +KDV" şeklinde düzenlenmiş bir iade faturası ile birlikte ürünü göndermekle yükümlüdür. İade faturası kesilmeden gönderilen sipariş iadeleri yasal olarak kabul edilemez. Kargo ücretinin iade faturasına eklenmemesi gerekmektedir. Faturası firmalar adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir. 

İade edeceğim ürünü hangi adrese gönderebilirim?

İade için ürünün gönderileceği adres aşağıda belirtilmiştir. Kargonuzu gönderirken alıcı bölümünde BYNOVİTA İNTERNET SATIŞI DEĞİŞİM VE İADE DEPARTMANI bilgisini belirtmenizi rica ederiz. 

Bynovita İNTERNET SATIŞI DEĞİŞİM VE İADE DEPARTMANI

Bynovita ( Erkek Giyim Mağazası )

KAZIM DİRİK MAH.İSTİKLAL CAD.NO:106 Aliağa - İzmir, 35800 Aliağa/İzmir


Recently Viewed

No products